23 Şubat 2018 Cuma

Kod Atılan iPhone nasıl kurtarılır?

  Hiç yorum yok
(Resmi bir instagram sayfasından aldım)

Biliyorsunuz ki şu garip Hintçe karakter olayı yüzünden iOS cihazınızda (ya da Mac farketmez) uygulamalar çöküyor.

Eğer işin bokunu çıkaran arkadaşlarınız varsa 2 paragraf metin gönderip telefonun arayüzünün komple kilitlenmesine ve sürekli olarak yeniden başlamasına neden oluyor. Sonuç olarak telefonunuz aşağıdaki gibi kalıyor.


Şimdi size telefonun içindekileri SİLMEDEN nasıl telefonu kurtarabileceğinizi anlatıyorum.

GEREKENLER:
Bir bilgisayar (yoksa birinden alın ya da basitçe buna sebep olan arkadaşınızdan düzeltmesini isteyin)
iPhone Kablosu
Bolca internet
Çökmüş olan cihaz

1) Buraya tıklayarak Apple'nin iPhone'ler için yaptığı iTunes adlı programı indirin.

2) Buradan iTunes'i indirmeniz gerek

Bilgisayarınızın hangisi olduğundan emin değilseniz 32-bit olanı indirin. Eğer takıldıysanız buraya tıklayın.

3) Zaten tıklayınca hemen indiriyor. İndikten sonra inen şeyi çalıştırın. Kuruluma hiç bakmanıza gerek yok sürekli olarak "İleri, ileri, ileri" yapın.


iTunes kuruldutan sonrası Apple'ın şu makalesi ile aynı gidiyor ama ben yine de anlatayım

4) Cihazınızı bilgisayara bağlayın. iTunes'u açın.5) Aygıtınız bağlıyken bu adımları kullanarak yeniden başlamaya zorlayın, ancak Apple logosunu gördüğünüzde düğmeleri bırakmak yerine iTunes ekranı görünene kadar bekleyin:

  • iPhone X, iPhone 8 veya iPhone 8 Plus'ta: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından Yan düğmeyi, iTunes'a Bağlan ekranını görene kadar basılı tutun.

  • iPhone 7'de veya iPhone 7 Plus'ta: Yan düğmeyi ve Sesi Kıs düğmesini aynı anda basılı tutun. iTunes'a Bağlan ekranını görene kadar düğmeleri basılı tutun.

  • iPhone 6s ve önceki modellerinde, iPad'de veya iPod touch'ta: Hem Ana Ekran hem de Üst (veya Yan) düğmeyi aynı anda basılı tutun. iTunes'a Bağlan ekranını görene kadar düğmeleri basılı tutun.

6) Bilgisayarda Geri Yükle veya Güncelle seçeneklerini gördüğünüzde Güncelle'yi seçin. iTunes, verilerinizi silmeden iOS'i yeniden yüklemeye çalışır. iTunes'un aygıtınız için uygun yazılımı indirmesini bekleyin. İndirilen dosyanın boyutu yaklaşık olarak 2.5GB. Eğer aygıtınız iTunes'a Bağlan ekranından çıkarsa indirme işlemini bitene kadar bekleyip 3. adımı tekrarlayın.


Eğer cihazınız normale döndüyse herşey tamam ama cihazınız normale dönmüyorsa tek çareniz "Geri Yükle" diyerek cihazı tamamen silmek. Herşey gidecek diye üzülmeyin cihazın kurulumunda "iCloud yedeğinden geri yükle" demeniz lazım. Bu sayede verilerinizin çoğu ya da hepsi geri gelecek.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder