25 Ocak 2018 Perşembe

Bir gereksiz plati.ru Battlefield 1 macerası

  Hiç yorum yok

Herşey bir arkadaşımın "Yeter amk CS oynamaktan bi hal oldum uykusuzluktan ölüyorum biri bana BF1 alsın" demesiyle başladı. Olay nisan ayında geçiyor o yüzden bütün ayrıntıları hatırlamayabilirim.
Ben de bu istek üzerine araştırma yapmaya başladım. Bir başka arkadaşıma bu konuyu açmam üzerine dedi ki “Zaten 1 dolara BF1 alabilirsin ki” dedi.  Ben de merak edip sordum kendisine bu hangi site diye. Akşam baktım ki “plati.ru” diye bir site. Bi girdim baktım benim ucuza overwatch aradığım site. Ama forumnlarda okudum ki burda dolandırma vs. çok oluyormuş. Biraz araştırmadan sonra Technopat Sosyal’de zaten adminlerin elini taşın altına koyduğunu gördüm. Tabi ki bunu tavsiye etmiyorlardı :d şaşırmadım klasik Technopat.

Neyse, siteye girince zaten emelim olan BF1’i direk sitenin vitrininde gördüm.Biraz araştırmadan sonra bu hesapların çalıntı olduğunu bu yüzden ucuz olduğunu sandım ama meğersem öyle değilmiş. Eğer aşağıdaki ekran görüntüsündeki yazı varsa hesaplar satıcıya ait oluyor. Satıcı internet kafe mantığıyla dolaştırıyor.


Biraz gezindikten sonra "Royal-selleR" diye bir satıcıdan almaya karar verdim. Çünkü memnuniyet oranı yüksekti ve ayrıca her satın alıma indirim kuponu veriyordu. (Hala öyle :d)

Ben de aşağıdaki olanı aldım: (Ben alırken 1 dolardı tabi şimdi ucuzlamış baya)Ve evet! Olmuştu artık elimde 1 adet Battlefield 1 içeren hesap vardı. Satıcının dediğine göre hesapta başka oyun varsa bunlar da hediyesiydi.

Birinciyi aldıktan sonra diğer bir arkadaş da bunu görüp benden hesap istedi. Ben de satıcının verdiği %25 indirim kuponuyla ona da aynısından aldım. Böylece 2 arkadaş nerdeyse 2 şer ₺ olarak bölüştüler.

Ben şimdi size bazı incelikleri anlatayım:

Satın alırken para birimini dolardan RUB'a (Rus rublesi) çevirin. Özellikle ininal kart kullanıyorsanız bu önemli. Hem daha az çeviriyor hem de dolar veya euro cinsinden birşey alınca çektiği %7 komisyonu almıyor.

"Way to pay"'i "Debit or Credit Card" yapın. Yoksa kesin ücret çıkmaz ve ödeme yapamazsınız.


Minumum ödeme miktarı 10 Ruble yani 8 rubleye birşey görüp aa bu 50 kuruşmuş len mQ demeyin kartınızdan 70 kuruş çekilip benim gibi 50 kuruş çekildi sanıp Şok'ta ininal ile ödeme yaparken bir POS makinesindeki "Yetersiz bakiye" uyarısına bir de kasiyere bakakalırsınız. (bu yüzden 20 kuruş bazen çok önemlidir lütfen)
Eğer bir sepet oluşturursanız ve bunun tutarı 10 rubleyi geçerse her ürünün kendi ücreti alınır.

Kartınızın 3D Secure işlemlerine açık olduğundan emin olun.

Ininal kartlarda kartı aldıp etkinleştirdikten 48 saat sonra 3D Secure devreye giriyor. Diğer kartları bilmiyorum. Kartın internet işlemlerine açık olması gerektiğinden bahsetmiyorum bile.

Satın alırken verdiğiniz e-postayı unutmayın
Bu e-posta ile "Lifetime Warranty" ürün alırsanız onların değişimini sağlayabilirsiniz.

Satın aldığınız ürünlerin olduğu sayfaya oplata.info sitesinden ulaşıyorsunuz. Buraya girince e-posta adresinizi yazıyorsunuz. Sonra e-postanıza gidip "oplata.info" dan gelen maildeki linke tıklıyorsunuz.


Eğer aldığınız hesap giderse giriş yaptıktan sonra o ürünün adına tıklayın ve "Chat with seller" kısmına tıklayıp "учетная запись не работает" yazıp yollayın. (hesap çalışmıyor demek)
Satıcı size yakında yeni hesabı ulaştıracaktır.

Eğer satıcı size 5-10 gün içinde yeni hesap vermezse "Feedback" kısmından negative basın geçin. İngilizce yazın ki anlayalım. :)

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim lütfen yorum yapıp paylaşmayı unutmayın.
Ve evet affialete link verdim napayım merak ettim :D birşey kazanabileceğimden değil yani :d

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder